Tag Heuer навлиза в неизследвана територия с Carrera Chronograph Extreme Sport и Carrera Chronograph Tourbillon Extreme Sport, най-новите попълнения в колекцията на швейцарския луксозен производител на часовници, вдъхновени от адреналина. Връзката на марката с моторните спортове датира от 1911 г., когато Едуар Хоер създава хронографа Time of Trip, монтиран на таблото на автомобили и самолети. До 60-те години марката установява връзки с ключови състезатели, а през 70-те години започва десетилетното си партньорство с “Формула 1”.
За тази колекция Tag Heuer съзнателно се насочва към „бързата лента“, като издига качеството и емблематичността на своите модели. Марката създава часовници, които те пренасят в динамиката на “Гран При” в Монако. Наречени на легендарното състезание Panamericana Road, часовниците Carrera вплитат историята на Tag Heuer в завладяващия свят на състезанията.
Tag Heuer използва авангардни материали като злато, титан, керамика и кован карбон, за да създаде магнитни дизайни със скелетоподобен циферблат, пясъчна текстура, поразителни черни маркери, интегрирана гумена каишка и открит диск за датата, който напомня за спортните корени на механиката.
Дизайните привличат ентусиасти, като ги приканват да се потопят по-дълбоко в механичната история на марката чрез връзката с автомобилния свят. Моделите са харизматични, но и изключително удобни за носене. Намаленият диаметър и дебелина ги правят визуално впечатляващи и комфортни. Двата варианта на Tourbillon Extreme Sport – един в черно и един в злато – излъчват дръзка динамика и изтънчен лукс, като са сигурни спътници в бързия ритъм на живота с всичките му обрати.
Четете още : Casio пуска нов ретро настолен часовник.