КС образува трето дело срещу промените в Конституцията по искането на Румен Радев

Конституционен съд образува трето дело срещу промените в Конституцията по искането на Румен Радев

Конституционният съд образува трето дело дело за измененията в Конституцията, приети от 49-тото Народно събрание. Новото дело е по искането на президента Румен Радев, който сезира съдиите за втори път. 

Вчера държавният глава поиска да бъдат обявени за противоконституционни измененията, свързани с отпадането на забраната за двойно гражданство, като задължително условие за избираемостта на народните представители.

Свързани са и с въведения принцип на непрекъсваемост на мандата на депутатите и парламента.

Румен Радев атакува за втори път и механизма за съставянето на служебно правителство и отпадането на т.нар. „домова книга“. Само преди седмица БСП и „Възраждане“ също го атакуваха в Конституционния съд.

И по трите дела докладчик е Борислав Белазелков. Той може да ги обедини в едно.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст