ГЕРБ-СДС и ДБ: Правителството веднага може да подпише споразумението с Украйна

ГЕРБ-СДС продължава с преговорите в търсена на мнозинство за редовен кабинет

Служебното правителство може веднага да подпише споразумението с Украйна – няма нужда от санкция на парламента. Това е било обсъдено на експертна среща между екипите на ГЕРБ-СДС и ДБ в сектор външна политика и отбрана, съобщиха от двете формации във Facebook страниците си. 

Срещата е част от преговорите за съставяне на правителство между представители на ГЕРБ-СДС и ДБ.

Представители на двете формации са коментирали още, че ако служебният кабинет се провали в това, бъдещ редовен кабинет ще го подпише. Постигнато е съгласие, че няма да се допусне блокиране на вече гласуваните и одобрени повишения във възнагражденията.

В секторите образование, социална политика, здравеопазване и култура основен фокус на разговора са били демографските проблеми пред България, грижата за човешкия капитал и необходимите реформи в образованието.

В срещата за регионална политика акцент са били мерките за преодоляване на тежките регионални социално-икономически  диспропорции и нуждата от фокусирани публични инвестиции в техническата инфраструктури.

Срещите продължават и утре с темите вътрешна сигурност и енергетика. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Притеснява ли ви рекордният за последните 10 години у нас бюджетен дефицит?

Подкаст