Само българската армия да охранява границата ни, призоваха от “Възраждане”

ограда граница

В началото на пленарното заседание днес (19 декември) от “Възраждане” излязоха с декларация, посветена на нелегалната миграция. Даниел Петров започна с това, че според Службата на Върховния комисариат на ООН за бежанците през 2024 г. броят на вътрешно разселените лица е 120 млн. души. Припомни, че причините за това са войните и конфликтите, като страните от Западна Европа са обект на засилена миграция, а държави като Беларус, съседни на ЕС, са особено засегнати.

Във връзка с тези обстоятелства Петров обърна внимание, че границата на Беларус с Полша, Литва и Латвия е зона на хуманитарна катастрофа за нелегалните мигранти, а полските, литовските и латвийските власти използват всички възможни форми на насилие срещу тях, за да предотвратят преминаването им.

При насилственото им изтласкване на територията на Беларус има дори загинали мигранти и стотици ранени. Не на последно място Литва, Латвия и Полша са въвели извънредно положение в граничните зони.

След това Даниел Петров се прехвърли в България, където по думите му през последните три години били открити и неутрализирани 50 канала за нелегална миграция, свързани с трафик на хора и с терористична дейност. Ето защо той постави въпроса, защо след като държави като Полша, Литва и Латвия, могат да пазят границите си, като използват армия, изграждат кльонове и буферни ивици, то българската държава да няма такова право.

Той обърна внимание, че след влизането на България в Шенген страната ни става първа приемаща държава за всеки нелегален мигрант. Ето защо той настоя да укрепим границите си, а не, както е в момента, да допускаме за неопределено време на своя територия представители на Австрия, Унгария и Румъния, които да ни помагат да си охраняваме границата.

“Унижението за нас е много голямо, при положение, че българските гранични войски бяха еталон за опазване на границите”, посочи Петров и настоя границите ни да бъдат охранявани само от българската армия.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли стабилно управление с пълен четиригодишен мандат след новините за нова "сглобка"?

Подкаст