Заради новогодишния концерт в София забраняват паркирането в някои части в центъра

софия

От 03:00 часа днес (29 декември) до 13:00 часа на 2 януари се забранява престоят и паркирането на автомобили на площад „Княз Александър І”, на ул. „Дякон Игнатий”, в участъка между бул. „Цар Освободител” и ул. „Аксаков”, и на ул. „Кн. Александър I“ в участъка между бул. „Цар Освободител“ и ул. „Съборна“ в София.

Причината е предстоящият новогодишен концерт, заради който се променя организацията на движението в града, съобщават от пресцентъра на Столичната община.

По същия начин ще е забранено движението на коли и от 8:00 ч. на 31 декември до 7:00 ч. на 1 януари – на ул. „Г. Бенковски“, в участъка между ул. „Аксаков“ и бул. „Цар Освободител“, и на ул. „Аксаков“ в участъка между ул. „Георги С. Раковски“ и ул. „Дякон Игнатий“.

От 8:00 ч. днес до 13:00 ч. на 2 януари се забранява и движението на пътни превозни средства в крайна дясна лента на южното пътно платно на бул. „Цар Освободител“ в участъка между ул. „Кн. Александър I” и ул. „Дякон Игнатий“ (от страната на паркинга на пл. „Кн. Александър I”).

От 19:00 ч. на 31 декември до приключване на мероприятието на 1 януари се забранява влизането на пътни превозни средства в двете посоки, с изключение на моторни превозни средства със специален режим на движение и автомобилите с пропуск обслужващи техническите съоръжения, по бул. „Цар Освободител” в участъка между бул. „Дондуков” и ул. „Г. С. Раковски”, по ул. „Дякон Игнатий“ в участъка между ул. „Аксаков“ и бул. „Цар Освободител“, по ул. „Аксаков” в участъка между ул. „Георги С. Раковски” и ул. „Дякон Игнатий”, по ул. „Георги Бенковски” в участъка между ул. „Аксаков” и бул. „Цар Освободител”, по ул. „Кн. Александър І” в участъка между ул. „Съборна” и бул. „Цар Освободител” и по ул. „Леге” в участъка между ул. „Съборна” и пл. „Атанас Буров“.

От 00:00 до 5:00 ч. на 1 януари се променят маршрутите на нощните автобусни линии N1, N2, N3 и N4.

N1 (в посока ж.к. Младост 4): от бул. “Тодор Александров” (площад “Независимост”) по бул. “Княз Александър Дондуков”, надясно по бул. “Васил Левски” и по бул. “Цар Освободител” по маршрута двупосочно.

За линията се закриват спирки:

∙ двупосочна за прекачване с кодове 6435 и 6436 “Площад Княз Александър I”;

∙ двупосочна с кодове 6456 и 6457 “Ул. 6-ти септември”;

N2 (в посока Студентски град): от бул. “Тодор Александров” (площад “Независимост”), по бул. “Княз Александър Дондуков”, надясно по бул. “Васил Левски” и по маршрута двупосочно.

За линията се закриват спирки:

∙ двупосочна за прекачване с кодове 6435 и 6436 “Площад Княз Александър I”;

∙ с код 6457 “Ул. Париж”;

∙ с код 6456 “Ул. 6-ти септември”.

N3 (в посока ж.к. Левски Г): от бул. “Тодор Александров” (площад “Независимост”) по бул. “Княз Александър Дондуков” и след кръстовището с бул. “Васил Левски” направо по маршрута до автостанция Изток двупосочно.

За линията се закриват спирки:

∙ двупосочна за прекачване с кодове 6435 и 6436 “Площад Княз Александър I”;

∙ с двупосочна с кодове 6456 и 6457 “Ул. 6-ти септември”;

∙ двупосочна с кодове 6439 и 6440 “Площад Св. Александър Невски”;

∙ с код 1241 “Площад Паметник Левски”;

∙ с код 2012 “Ул. Кракра”.

N4 (в посока ж.к. Дружба 2): от бул. “Тодор Александров” (площад “Независимост”) по бул. “Княз Александър Дондуков”, надясно по бул. “Васил Левски” и наляво по бул. “Янко Сакъзов” по маршрута двупосочно.

За линията се закриват спирки:

∙ двупосочна за прекачване с кодове 6435 и 6436 “Площад Княз Александър I”;

∙ двупосочна с кодове 6456 и 6457 “Ул. 6-ти септември”;

∙ двупосочна с кодове 6439 и 6440 “Площад Св. Александър Невски”.

Автобусите ще спират на съществуващите трамвайни и автобусни спирки в променените участъци на маршрутите и на временна двупосочна спирка за прекачване с кодове 6495 и 6497 “Площад Независимост“ на бул. “Княз Александър Дондуков” при ул. “Сердика”. Спирката да бъде сигнализирана.

От Столичната община информираха, че и тази година в новогодишната нощ фойерверките ще бъдат заменени със светлинно шоу.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли стабилно управление с пълен четиригодишен мандат след новините за нова "сглобка"?

Подкаст