Осем години затвор за кокаин за милиони

кокаин

Осъдителна присъда от 8 години лишаване от свобода при първоначален строг режим на изтърпяване и глоба в размер на 60 000 лв. отнесе закоравял рецидивист на първа инстанция в Окръжния съд в Благоевград. Делото е по обвинение за незаконно държане на високорискови наркотични вещества в особено големи размери с цел разпространение, като престъпното деяние е извършено при условията на опасен рецидив.

Мъжът е задържан в средата на миналата година в Симитли на главен път Е 79, докато управлявал лек автомобил. При извършена от автопатрула справка в масивите на МВР било констатирано, че водачът е с множество криминални прояви и е осъждан за престъпления, свързани с наркотични вещества. Полицейските служители извършили проверка на калота, в хода на която бил установен изрязан в пода отвор.

При условията на неотложност било извършено претърсване на автомобила и изземване на 12 пакета, съдържащи бяло прахообразно вещество – кокаин. Общото тегло на наркотичното вещество е повече от 12 кг. на стойността 3 333 хил. лева. Наказанието е намалено, тъй като подсъдимият е признал фактите по обвинението и делото е проведено по реда на съкратеното съдебно следствие.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Как се промени качеството ви на живот от началото на 2026 година?

Подкаст