Съюзът за стопанска инициатива не бе признат от кабинета „Желязков“ за национално представителна организация

съюз за стопанска инициатива

Правителството отказа да признае Съюза за стопанска инициатива и Българската работодателска асоциация иновативни технологии за национално представителни работодателски организации. Това става ясно от решения, взети на днешното (29 януари) заседание на кабинета „Желязков“.

Причината – двете организации не отговарят на всички критерии, регламентирани в Кодекса на труда.

В същото време правителството прие решения за признаване на четири работодателски организации за представителни на национално равнище за срок от 4 години. Това са Асоциацията на индустриалния капитал в България, Българската търговско-промишлена палата, Българската стопанска камара и Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България.

Конфедерацията на независимите синдикати в България и Конфедерацията на труда „Подкрепа“ са признати за национално представителни организации на работниците и служителите за срок от 4
години.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст