Китай може да използва Мъск, за да повлияе върху политиката на Тръмп, предупредиха американски конгресмени

Илон Мъск и Доналд Тръмп

Най-високопоставените представители на Републиканската партия – Джон Муленаар, и на демократите – Раджа Кришнаморти, в комисията за Китай към Камарата на представителите в Конгреса на САЩ (долната камара в американския парламент) предупредиха, че Пекин може да използва милиардера Илон Мъск, за да повлияе върху политиката на президента Доналд Тръмп в полза на Китай, предаде агенция Ройтерс, цитирана от БТА.

Законодателите са на мнение, че Вашингтон трябва да се противопостави на всеки подобен опит.

Председателят на комисията – републиканецът Муленар, и заемащият най-висок пост в нея от Демократическата партия – Кришнаморти, заявиха, че според тях Комунистическата партия на Китай възнамерява да използва американски предприемачи, в това число Мъск, които имат търговски интереси в Китай, за да осъществи целите си в бъдещи преговори с Вашингтон.

„По въпроса с Илон Мъск аз смятам, че Китайската комунистическа партия ще се опита и ще използва всяка открила се възможност“, заяви Муленаар на събитие, организирано от мозъчния тръст Институт „Брукингс“ в американската столица Вашингтон.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Притеснява ли ви рекордният за последните 10 години у нас бюджетен дефицит?

Подкаст