КЗК организира дискусия „Да си потребител – права и отговорности“

Големите търговски вериги са отчели 2 млн. лева повече оборот при третия бойкот

Комисията за защита на потребителите (КЗП) организира отворена дискусия “Да си потребител – права и отговорности” днес от 11:00 часа в Националния пресклуб на БТА в София.

Акцент в дебатите ще бъдат най-наболелите проблеми, свързани с пазаруването в интернет пространството и търговските обекти. 

В интервю за БТА във връзка със Световния ден на правата на потребителите, който отбелязваме ежегодно на 15 март, председателят на КЗП Мария Филипова отбеляза, че

на първо място потребителите имат право на информиран избор.

През 2024 година в Комисията за защита на потребителите са били получени 27 549 жалби и сигнали от граждани. В по-голямата си част те засягат права на потребителите при покупка на определени видове продукти от интернет сайтове, рекламации на стоки, сключени договори с мобилни оператори, оплаквания, свързани с услуги, предоставяни от банки или във връзка с договори за т.нар. „бързи кредити“, презентации по домовете или в хотели с цел закупуване на стоки и други.

Според Мария Филипова, потребителите най-добре могат да се защитят сами,

като бъдат внимателни и се информират предварително за условията, при които сключват договори с търговците. И да бъдат малко по-подозрителни към обещанията за чудодейни стоки или маркови такива на нереално ниски цени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли отварянето на държавни магазини в пощите?

Подкаст