Екипаж от американски и руски астронавти излетя към Международната космическа станция

Международната космическа станция

Американският астронавт Джони Ким и руските космонавти Сергей Рижиков и Алексей Зубрицкий излетяха успешно към Международната космическа станция (МКС) с руски космически кораб, предаде „Асошиейтед прес“.

Бустер-ракета Союз излетя по график от руската космическа площадка Байконур в Казахстан, като изведе в орбита кораба Союз МС-27 с трима души екипаж. Очаква се скачването с орбиталната станция да се осъществи малко над три часа след старта.

Джони Ким и руснаците Сергей Рижиков и Алексей Зубрицкий ще прекарат около осем месеца на борда на МКС.

Според НАСА Ким ще извършва научни изследвания и технологични експерименти, които ще подпомогнат подготовката за бъдещи космически мисии и ще донесат ползи за хората на Земята.

Ким, Рижиков и Зубрицкий ще се присъединят към вече намиращите се на станцията астронавти от САЩ Дон Пети, Ан Макклейн и Никол Айърс, японския астронавт Такуя Ониши от Японската космическа агенция (JAXA) и руските космонавти Алексей Овчинин, Иван Вагнер и Кирил Песков.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Ако от съседите ви се чува обезпокояващ шум, ще се обадите ли на 112?

Подкаст