LEGO откри нова фабрика във Виетнам, за да засили местното си производство

LEGO

Датският производител на играчки LEGO съобщи, че е открил нова фабрика във Виетнам, като част от стремежа си към дългосрочен растеж в Азиатско-тихоокеанския регион, предаде „Ройтерс“.

Компанията е инвестирала 1 милиард долара в проекта – част от стратегия, наложена преди десетилетие, която цели разполагане на производствените мощности близо до ключовите пазари. Подходът досега е помогнал на LEGO да контролира разходите и да се предпазва от външни фактори и смущения във веригите за доставки.

С новото съоръжение във Виетнам компанията, която продава милиарди пластмасови тухлички годишно, вече разполага с шест фабрики по света – в Дания, Унгария, Чехия, Мексико, Китай и Виетнам.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст