Създава се постоянен координационен механизъм за превенция и противодействие на контрабандата

Кабинетът ще продава държавни имоти, а парите ще отиват във фонд за изграждане на детски градини и училища

На редовното правителствено заседание премиерът Росен Желязков обяви, че заедно със службите е обсъдена темата за борбата с контрабандата и се създава постоянен координационен механизъм за превенция и противодействие. Подробности ще бъдат съобщени в следващите дни, но целта е ясен и последователен подход срещу контрабандата.

Премиерът подчерта, че правителството продължава да обръща сериозно внимание и на проблема с пътната безопасност. Той заяви, че действията в тази посока няма да бъдат стихийни, а постоянни. Във връзка с предстоящите празници и очаквания засилен трафик, Желязков е разпоредил на министрите да осигурят нужните ресурси и присъствие на терен. Специален акцент е поставен върху контрола на скоростта, както и проверките за алкохол и наркотици.

Министър-председетелят настоя всички налични екипи да бъдат мобилизирани и да създават респект у шофьорите, с цел безопасност както за българските граждани, така и за транзитния трафик. Той е наредил пълна интеграция на информационните системи между институциите, за да се постигне системен контрол. „Няма да допуснем политическите намерения отново да се сблъскат с експертни спънки“, изтъкна премиерът.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст