„ИмПулс Растеж“ АД привлече 1 543 971 лева в приключилата процедура за увеличение на капитала чрез варантите, издадени в края на април 2024 г., съобщават от компанията. В срока на подписката (между 15 и 30 май) са записани 1 029 314 от предложените акции по емисионна стойност 1.50 лева на акция чрез упражняване на 1 029 314 варанта, и е заплатена емисионната им стойност.
Публично бяха предложени 2 849 125 обикновени, безналични, свободно прехвърлими поименни акции клас „А“, всяка с номинал от 1 лев (при спазване на привилегиите, дадени на привилегированите акции с право на допълнителен и/или гарантиран дивидент и/или гарантиран ликвидационен дял, ако такива има издадени) с емисионна стойност 1.50 лева. Притежателите на издадените от дружеството варанти, емисия с ISIN BG9200002244, имат право да запишат срещу всеки притежаван варант една обикновена акция клас „А“ от увеличението на капитала на дружеството.
Съгласно условията на емисията увеличението на капитала е успешно, независимо от броя на упражнените в рамките на предлагането варанти и съответно броя на записани акции от увеличението, при условие че бъде записана и заплатена най-малко една акция от увеличението на капитала.
Предстои увеличението на капитала да бъде вписано в търговския регистър,
както и емисията нови акции да бъде регистрирана в „Централен депозитар” АД.
Незабавно след вписване на емисията в регистъра на ценни книжа, воден от „Централен депозитар“, емитентът ще заяви емисията акции (акциите от увеличението на капитала) за допускане до търговия на пазар BEAM, организиран от „Българска фондова борса“.

В изпълнение на условията на емисия варанти, издадена съгласно решение на съвета на директорите, са проведени четири увеличения на капитала на дружеството – през месеците август 2024 г., ноември 2024 г., февруари 2025 г. и май 2025 г., в които притежателите на варанти са упражнили правото си да запишат обикновени акции клас „А“ от капитала по емисионна стойност 1.50 лева за акция.
В резултат на това за целия период на валидност на емисията варанти са записани и заплатени общо 1 142 321 обикновени акции клас „А“ и са набрани общи парични постъпления от издаване на варанти и акции клас „А“ в размер 2 009 694.70 лева.
„Импулс Растеж“ е акционерно дружество, което чрез три инвестиционни фонда – „Имвенчър I КДА“, „ИмВенчър II КДА“ и „Имвенчър III КДА“, влага активите си в растящи публични и непублични компании, в сектори, формиращи гръбнака на растящите браншове на българската икономика, както и сектори с двуцифрен ръст в глобален мащаб. Със своята дейност то популяризира дяловото инвестиране в България.
Сред фирмите, в които дружеството има дялове, са „Бианор Холдинг“, „Българска фондова борса“, „Телематик Интерактив България“, „Смарт Органик“ АД, „Спиди“, „Биодит“, „Шелли Груп“ ЕД, „Болерон“, „Дискордиа“ и други.












