Народният представител Николай Радулов от МЕЧ е запитал вътрешния министър Даниел Митов какви данни притежава СДВР за дейността на младежките хулигански групи, добили изведтност като „Локали“. В отговор на питането Митов информира, че столичната полиция има яснота за около 80% от малолетните и непълнолетни младежи, които извършват противообществени деяния в София.
От СДВР информират, че при полицейски операции от 28 май до 20 юли са били задържани 49 души, съставени са 58 акта за административни нарушения и са издадени 57 предупредителни протокола. Мерките, които служителите на МВР предприемат с цел превенция и противодействие, са свързани с идентифициране и наблюдение на тези младежи, е обяснил Митов.
МВР9шефът се е оплакал, че заради остарялата нормативна база в тази област полицаите често се оказват с вързани ръце. Причина за това е заради остарелия закон за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, който е от 1958 година.












