Президентът на САЩ Доналд Тръмп не е сигурен дали републиканците ще успеят да запазят контрола си над Камарата на представителите на междинните избори догодина, тъй като някои от икономическите му мерки все още не са влезли в сила напълно. Той заяви това в интервю за „Уолстрийт Джърнъл“.
По време на интервюто Тръмп се похвали за привличането на милиарди долари инвестиции в САЩ, твърдейки, че тези пари ще помогнат за трансформирането на американската икономика. Той обаче призна, че не може да предвиди дали това ще донесе политически ползи за републиканците следващата есен.
„Не мога да ви кажа. Не знам кога всички тези пари ще бъдат налични“, каза той в отговор на въпрос дали републиканците ще загубят контрола си над Камарата на представителите през ноември.
Въпреки че икономиката на САЩ нараства постоянно, откакто Тръмп встъпи в длъжност, ползите са неравномерни,
отбелязва „Уолстрийт Джърнъл“. Ръстът на работните места е бавен, безработицата се е увеличила, а покачващите се цени на много стоки и услуги за ежедневието накараха много американци да се запитат дали отчетеният растеж отразява ежедневната им финансова реалност.
Икономическите проблеми помогнаха на републиканеца да спечели изборите през 2024 г., но след завръщането му в Белия дом избирателите станаха по-негативни относно икономическите му резултати.
„Мисля, че докато трябва да говорим за изборите, което е след няколко месеца, цените ни ще бъдат добре“, добави Тръмп, обвинявайки демократите за инфлацията.











