При кои компании отиде „Наградата на германската икономика 2025“

германската икономика

По време на новогодишния прием на Германо-Българската индустриално-търговска камара (ГБИТК) беше връчена „Наградата на германската икономика 2025“. Отличието се присъжда на компании, които се открояват с постижения в областта на иновациите, устойчивото развитие и човешкия капитал, както и с активния си принос към развитието на германо-българските икономически отношения.

За 2025 г. бяха отличени три компании в различни категории.

В категорията „Голямо предприятие с фокус върху иновациите“ спечели Festo Bulgaria за своите изключителни постижения в областта на иновациите и внедряването на съвременни цифрови производствени технологии.

e7cd4cdf580c img 20260128 230143

В категорията „Малко и средно предприятие с фокус върху иновациите“ спечели El Kontrol EOOD за своите иновативни решения в сферата на модерната, енергийно ефективна инфраструктура и интелигентните системи.

13831590f8aa img 20260128 231504

В категорията „Устойчиво развитие на човешкия капитал“ спечели ConverterTec Bulgaria заради дългосрочния си ангажимент към развитието на служителите, квалификацията на кадрите и систематичното изграждане на бъдещи специалисти и лидери.

В приветствената си реч президентът на ГБИТК д-р Хорст Щюер подчерта стабилното развитие на германо-българските икономически отношения. Той отчете, че през 2025 г. двустранният стокообмен между Германия и България възлиза на над 12 милиарда евро.

Като положителни фактори той открои пълноправното присъединяване на България към Шенген и предстоящото въвеждане на еврото, които допълнително повишават инвестиционната привлекателност на страната.

В същото време д-р Щюер обърна внимание и на съществуващи предизвикателства, сред които недостигът на квалифицирани кадри и необходимостта от предвидима и дългосрочно ориентирана икономическа политика.

a86e70a4bf41 img 20260128 231934

Новогодишният прием на Германо-Българската индустриално-търговска камара се проведе в присъствието на редица високопоставени гости от политиката, бизнеса и дипломатическите среди, сред които представители на президентската институция, Столична община, Европейската комисия и Федерална република Германия.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст