Абровски: Община Варна е виновна – сега да премахне незаконния град!

Откриха два незаконни тръбни кладенеца в комплекса край Баба Алино

„Община Варна трябва да премахне постройките в местността „Баба Алино“, за да може се започне възстановяването на природата. Аз мога да настоявам като министър, мога да настоявам и като гражданин, и като данъкоплатец на тази държава, но отговорността си е на кмета на Варна. Моят призив е да се спази закона, защото това което ни прави държава, са законите и тяхното спазване. Когато престанем да се занимаваме и да спазваме законите, тогава изчезва държавата и тогава има беззаконие. Това, което правителството ще прави, ще бъде абсолютно спазване на закона!“ Това заяви земеделският министър Пламен Абровски в пореден коментар за незаконния град в местността „Баба Алино“ край Варна.

По думите му първите сигнали са подадени още през октомври 2023 г. от едно НПО. Регионална дирекция по горите реагирала незабавно за опазване на гората, но строителен надзор и общинският контрол се забавили, поради което прекрасната гора е унищожена и загубите за природата са огромни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст