Столичната община премахна и последния незаконен чадър на „Капитолия“ в Борисовата градина

Столичната община отстрани последната от шестте масивни метални конструкции на автокъща „Капитолия“. С това приключва първият етап от физическото освобождаване на близо 3 декара в сърцето на парка.

Предстои премахването на фундаментите и останалите постройки.

Кметът Васил Терзиев заяви, че това е стъпка към връщането на терена на хората и край на модела за заемане на парка от частни интереси. Успоредно с това общината очаква решение на втора инстанция по делото за собствеността на земята. Новият устройствен план предвижда зоната да се благоустрои с алеи и над 150 нови дървета. Финалната обществена дискусия за парка ще бъде на 17 юни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст