Белгия става първата страна в света извън Австралия, която добива право да изработва устройствата RfPatrol Mk2 – системи за откриване и противодействие на дронове, предаде БТА.
Белгийското дружество, което ще изработва системите, ще работи в тясно сътрудничество с водещия в света австралийски производител на такива устройства. Предвижда се доставките да бъдат изцяло за страни в Европа. Белгийските медии поясняват, че преносимите системи имат приложение за граждански и военни цели.
Миналата година Белгия подписа договор с австралийското дружество за доставки на стойност 2,8 милиона евро. Властите приеха отделен бюджет за противодействие на дронове, след като в края на миналата година летището в Брюксел бе многократно затваряно заради появата на безпилотни летателни апарати.











