„Не се чувствам виновен. Надявам се на справедливост от страна на органите на реда. Селището „Баба Алино“ според мен е законно. Не се притеснявам от арест, защото не съм извършил нищо нередно. Сега тече проверката – след като свърши, ще дам информация на всички вас“, коментира след пред медиите след разпита си украинският бизнесмен и основател на корпорация КУБ Олег Невзоров. Украинецът отрече да се ползва с политическа подкрепа, но необезпокояваните му изяви у нас будят въпроси.
МВР обяви само, че знае за влизането му в страната на 16 юни, за което уведомило своевременно Варненската окръжна прокуратура. От Областната дирекция на МВР – Варна пък посочиха, че се явил доброволно след получена призовка и с него са извършени процесуално-следствени действия, включително разпит. Нещо повече, Невзоров е разпитан и пред съдия като свидетел по водените досъдебни производства, но никой не обелва дума за привличането му като обвиняем.









