Стармър заяви, че ще подаде оставка като министър-председател

Стармър заяви, че ще подаде оставка като министър-председател

Британският министър-председател Киър Стармър официално обяви, че се оттегля от премиерския пост и лидерската си позиция в Лейбъристката партия след засилващия се натиск от собствената му парламентарна група, съобщи Би Би Си.

След дни на размисъл и консултации със свои министри, Стармър обяви решението си от трибуната пред резиденцията на премиера на улица „Даунинг стрийт“ №10 в Лондон.

„Въпросът, който моята партия си задава сега, е дали аз съм най-подходящият човек, който да я поведе към следващите общи избори. Чух отговора на парламентарната си група на този въпрос и го приемам с уважение“, каза министър-председателят пред журналисти.

Той подчерта, че всички негови решения са били водени от стремежа да поставя интересите на страната на първо място.

„Ето защо ще подам оставка като лидер на Лейбъристката партия. Тази сутрин разговарях с Негово Величество краля, за да го информирам за своето решение“, заяви Стармър.

Той отбеляза, че ще направи всичко възможно, за да осигури организирано предаване на властта и ще даде пълна подкрепа на наследника си. С последните си думи британският лидер обеща да се отдаде на семейството си, което го е подкрепяло в добри и лоши моменти.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Случаят "Баба Алино" ще ни направи ли по-предпазливи, когато купуваме имот?

Подкаст