Лом е под вода след силна буря

Лом е под вода след силна буря

Страховита буря и проливен дъжд преминаха през Лом.

Около 30 минути е валяло над Лом малко след 17.00 часа. В следствие на това има наводнени улици в ниската част на града.

От кадри в социалната мрежа се вижда, че колите са до прага под вода.

„Корабоплаването в Лом не е само в реката. Много хора трябва да си изкарат капитанско право“, гласи публикация към клипа.

Виждат се и хора, които опитват да отводнят шахтите.

Служители от „Чистота“ оказват съдействие, където е необходимо, обясниха от пресслужбата на Община Лом.

Дъждът е бил премесен със слаба градушка с големината на грахово зърно, но няма нанесени поражения, допълниха от Общината.

В останалата част на област Монтана на места преваля краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст