Страховита буря и проливен дъжд преминаха през Лом.
Около 30 минути е валяло над Лом малко след 17.00 часа. В следствие на това има наводнени улици в ниската част на града.
От кадри в социалната мрежа се вижда, че колите са до прага под вода.
„Корабоплаването в Лом не е само в реката. Много хора трябва да си изкарат капитанско право“, гласи публикация към клипа.
Виждат се и хора, които опитват да отводнят шахтите.
Служители от „Чистота“ оказват съдействие, където е необходимо, обясниха от пресслужбата на Община Лом.
Дъждът е бил премесен със слаба градушка с големината на грахово зърно, но няма нанесени поражения, допълниха от Общината.
В останалата част на област Монтана на места преваля краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици.









