Втори блок на ТЕЦ „Бобов дол“ вече работи

Втори блок на ТЕЦ "Бобов дол" вече работи

ТЕЦ „Бобов дол“ пусна спрения през май с принудителна административна мярка от МОСВ заради изпускани вредни емисии втори блок на централата – макар че самата мярка не е отменена от страна на екоминистерството.

Очевидно направените предписания са изпълнени.

До дни в ТЕЦ-а ще заработи още един блок, където последните седмици се отстранява авария.  

Централата не работи повече от седмица, нямаше никакво производство на електроенергия денонощия наред, след като единият от блоковете е в цялостен ремонт, който трябва да приключи през септември, а в трети блок възникна авария.

Мощността на всеки един от блоковете е 210 мегавата. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст