ТЕЦ „Бобов дол“ пусна спрения през май с принудителна административна мярка от МОСВ заради изпускани вредни емисии втори блок на централата – макар че самата мярка не е отменена от страна на екоминистерството.
Очевидно направените предписания са изпълнени.
До дни в ТЕЦ-а ще заработи още един блок, където последните седмици се отстранява авария.
Централата не работи повече от седмица, нямаше никакво производство на електроенергия денонощия наред, след като единият от блоковете е в цялостен ремонт, който трябва да приключи през септември, а в трети блок възникна авария.
Мощността на всеки един от блоковете е 210 мегавата.









