Част от американските военни самолети вече не са на летище „Васил Левски“

Част от американските военни самолети на САЩ вече не са на летище "Васил Левски"

Четири американски самолета са излетели до момента от летище „Васил Левски“. Това е съобщило Министерството на отбраната за БТА и е уточнило, че до понеделник поетапно ще отлетят всички.

Преди дни премиерът Румен Радев съобщи, че американските самолети ще напуснат софийското летище до края на юни.

На 29 май правителството реши да удължи до 30 юни на срока на пребиваване в България на до 15 американски самолета. Те бяха базирани на летище „Васил Левски“ през февруари заради военната интервенция в Иран.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст