Смятам, че ако Андрей Гюров се кандидатира за президент, би бил една наистина отлична кандидатура. Това обяви лидерът на „Продължаваме промяната“ Асен Василев в ефира на bTV.
В същото време по-рано днес в ефира на БНР бившият служебен министър Андрей Гюров обяви, че решението дали ще се кандидатирам за президент трябва да се вземе премерено, а не припряно. Той сподели, че много хора се опитват да го мотивират да се кандидатира.
Попитан, дали и той е говорил с Андрей Гюров за кандидатурата му за президент, Асен Василев отговори: „Вярвам, че за такива отговорни неща с бутане не стават. Човек трябва сам да има желанието, хъса да скочи и да се пребори“.
Василев коментира, че за да се кандидатира един човек за президент, то той трябва наистина да е 100% сигурен, че ще може да понесе тази отговорност, а тя не е малка. Лидерът на „Продължаваме промяната“ отбеляза, че президентът трябва да бъде коректив на властта, а не трябва да бъде неин говорител.
Освен това по думите на Василев човек трябва да е готов тези битки да ги изнесе в много дълъг план. А дали Гюров е готов, това е въпрос, на който само той може да отговори, уточни лидерът на „Продължаваме промяната“.
Той продължи с думите, че ако Гюров се кандидатира, то от ПП ще съберат Националния съвет на партията, ще обсъдят и ще излезят с официално решение.
„Аз като лидер не мога да предопределя това решение“, призна Василев. Той добави, че ще разговарят с „Демократична България“ за издигане на обща кандидатура или подкрепа за една кандидатура. Също по-рано днес лидерът на „Демократи за силна България“ Радан Кънев обяви, че би се радвал, ако Андрей Гюров се кандидатира за президент.
В петък, в ефира на БНТ, президентът Илияна Йотова обяви, че ще се кандидатира за президент на предстоящите избори през есента. Тя уточни, че ще бъде издигната от Инициативен комитет.










