Турция поиска от Интерпол „червена бюлетина“ за Нетаняху и още 35 негови съграждани

Турция поиска от Интерпол "червена бюлетина" за Нетаняху и още 35 израелски представители

Турция е поискала от Интерпол да издаде „червена бюлетина“ за израелския премиер Бенямин Нетаняху и още 35 израелски представители, пише „Джерузалем Пост“. Искането е във връзка с обвинения, сред които и геноцид, съобщи турският министър на правосъдието Акин Гюрлек в публикация в социалната мрежа Х.

По думите му Анкара категорично отхвърля тезата, че израелското правителство и неговите представители могат да бъдат освободени от отговорност за действията си в Газа.

Гюрлек обвини правителството на Нетаняху, че провежда политика на геноцид в палестинската територия, и подчерта, че Турция няма да позволи извършените там престъпления да бъдат прикривани или техните извършители да се ползват с безнаказаност.

Правосъдният министър предупреди, че турските власти ще използват всички възможности, предоставени от националното и международното право, за да бъде потърсена отговорност от лицата, които според Анкара са извършили престъпления срещу човечеството.

Четете още: Пезешкиан смята, че е по-добре да се сложи край на войната със САЩ, докато Иран е в позиция на „сила и достойнство“

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст