Повдигнаха обвинения на длъжностни лица от Община Брезово

Прокурор

Окръжна прокуратура – Пловдив привлече като обвиняеми зам.-кмета на община Брезово – Димитър Томов (извършител), Стойна Малешкова  – секретар на Община Брезово (извършител) и Стоянка Стоянова, банков служител (подбудител и помагач). Тримата са задържани с прокурорско постановление за срок от 72 часа. На 23 октомври 2014 г. за срок от 24 часа по ЗДАНС е задържан и кметът на Община Брезово Радньо Манолев.

Обвиненията са за това, че от м. август 2013 г. до края на м. май 2014 г. обвиняемите са склонили други лица и са подпомогнали прехвърляне на натрупани суми по индивидуални партиди от един пенсионен фонд в друг. Това е станало чрез фалшифициране на нотариално заверени декларации, които са удостоверили невярното обстоятелство, че подписите на заявителите са положени в присъствието на обвиняемите лица.

До момента са разпитани над 130 свидетели. Процесуално-следствените действия продължават. Всички действия по разследването са предварително одобрени от ОС – Пловдив. Прокуратурата ще поиска отстраняване от длъжност на обвиняемите лица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Случаят "Баба Алино" ще ни направи ли по-предпазливи, когато купуваме имот?

Подкаст