Гамакабел с търгово

КФН дава шанс на търговото към към акционерите на "Гамакабел" АД

Публикуване: 12.01.2015, 16:29

На свое заседание от 9 януари 2015 г., Комисията за финансов надзор е взела решение да не издава окончателна забрана за търговото предложение към акционерите на "Гамакабел" АД(4GA).

Търговото предложение е постъпило от "Вендрелл" ЕООД за закупуване чрез инвестиционен посредник "Първа финансова брокерска къща" ООД.

………..

КФН издаде временна забрана за търговото към акционерите на Гама кабел АД

Публикуване: 01.12.2014, 13:56

На свое заседание, Комисията за финансов надзор е издала временна забрана за публикуване на търговото предложение от "Вендрелл" ЕООД към останалите акционери на Гамакабел АД, гр. Смолян.

Инвестиционен посредник обклужващ търговото предложение е "Първа финансова брокерска къща" ООД.

Припомняме, че преди по-малко от месец Вендрелл ЕООД, придоби 1 080 148 броя акции от Гама кабел АД, представляващи  90.01% и е депозирал търгово предложение в КФН.

………..

Нов собственик цъфна в Гамакабал АД

Публикуване: 05.11.2014, 17:06

Двамата основни акционери в Гама кабел АД са продали участието си в дружеството, става ясно от уведомление от емитента.

Акционерът  Маренго трейдинг ЕООД е продал своите 516 494 броя акции, представляващи 43.04% от капитала на Гама щабел АД.

Същото е направил и другият акционер TRADESPOT INVESTMENTS LTD., продавайки своите 576 494 броя акции или 48.04% от уставния капитал на емитента.

След извършените сделки, и двете дружества не притежават вече акции от Гама кабел АД.

Купувач на двата пакета е Вендрелл ЕООД, който притежава в момента 1 080 148 броя акции от Гама кабел АД, представляващи  90.01% от капитала. Разликата от 12 840 бр. акции, засега не е ясно при кого са отишли.

Съгласно ЗППЦК "Вендрелл" ЕООД е отправил търгово предложение към останалите акционери в "Гамакабел" АД. То вече е регистрирано в КФН на 3.11.2014 г.

Обект на търговото предложение са 119 852 броя акции с право на глас, представляващи 9.99 % от капитала и от гласовете в Общото събрание на „Гамакабел“ АД. Инвестиционен посредник, упълномощен от търговите предложители е "Първа финансова брокерска къща" ООД. Предлаганата цена на една акция е в размер на 0.701 лв.

Срокът за приемане на търговото предложение е 28 (двадесет и осем) дни, считано от деня, следващ деня на публикуване на Търговото предложение в два централни ежедневника. Двата централни ежедневника, в които предложителят ще публикува търговото предложение и становището на СД на "Гамакабел" АД, относно придобиването и резултата от търговото предложение са в-к "Сега" и в-к "24 часа".

В отправеното предложение, търговият предложител уведомява, че след изтичане на срока на търговото предложение и публикуване на резултатите от търга, ще поиска отписване на "Гамакабел" АД от регистъра на публичните дружества, воден от КФН, дори и да не е изпълнено условието на чл. 119, ал. 1, т. 1 и т. 2 от ЗППЦК, ако са налице хипотезите на чл. 119, ал. 1, т. 3 или 4 от ЗППЦК.

Намерението на търговия предложител е дружеството да бъде стабилизирано в контекста на висок конкурентен натиск, като новият собственик има намерение да запази предмета на дейност и броя работни места в него. Съгласно изискването на чл. 151, ал. 4 от ЗППЦК, СД на "Гамакабел" АД е представил полученото търгово предложение на разположение на служителите на дружеството в административната сграда на "Гамакабел" АД в гр. Смолян, бул. "Хан Аспарух" №1.

Към момента, КФН не е взела отношение по внесеното търгово предложение.

СД ще представи на Комисията за финансов надзор, търговите предложители и на служителите на "Гамакабел" АД или техните представители, становище съгласно разпоредбите на чл. 151, ал.5 от ЗППЦК относно търговото предложение по чл. 149, ал.1 във връзка с ал.2, 6 и 7 и чл. 149a от ЗППЦК, в законоустановения седемдневен срок от получаването му.

…………..

Банковите сметки на Гамакабел запорирани

Публикуване: 19.02.2014, 12:22

Банковите сметки на Гамакабел АД(4GA) са запорирани, уведомяват от дружеството. Това се е случило след като на втора инстанция с Решение № 39 от 22.01.2014 г., Пловдивския апелативен съд отмени Решението на Смолянския окръжен съд и осъди Гамакабел АД да заплати сумата 676 847.85 лв. на Леганет ООД.

Поводът е, че дружеството има текущо съдебно дело, касаещо отписани стари задължения към Вагоно-ремонтен завод АД, в последствие прехвърлени с договор за цесия към Леганет ООД.

На първа инстанция с Решение № 243 от 14.06.2013 г., Смолянския окръжен съд отхвърли предявения иск към ГАМАКАБЕЛ АД в размер на 757 000 лева, като неоснователен.

Гамакабел АД е решило ще обжалва Решението пред ВКС в законовия срок.

…………

Гамакабел АД-Смолян

4.11.2014 БФБ Вътрешна информация по чл. 4 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти 17:15

На основание чл. 151, ал. 4 от ЗППЦК, и в допълнение на уведомлението от 03.11.2014 г., уведомяваме, че от "Вендрелл" ЕООД е получено уведомление съгласно изискванията на чл. 151, ал.3 от ЗППЦК, придружено от търгово предложение по чл. 149, ал.1, във връзка с ал. 2, 6 и 7 и чл. 149а от ЗППЦК за закупуване на акциите на останалите акционери в "Гамакабел" АД, регистрирано в КФН, което е получено от управителния орган на публичното дружество на 3.11.2014 г.

Съществените условия по търговото предложение са:

? Обект на търговото предложение са 119 852 броя акции с право на глас, представляващи 9.99 % от капитала и от гласовете в Общото събрание на "Гамакабел" АД.

? Инвестиционен посредник, упълномощен от търговите предложители е "Първа финансова брокерска къща" ООД.

? Предлаганата цена на една акция е в размер на 0.701 лв. /нула цяло, седемстотин и една хилядни лв./

? Срокът за приемане на търговото предложение е 28 (двадесет и осем) дни, считано от деня, следващ деня на публикуване на Търговото предложение в два централни ежедневника.

? Двата централни ежедневника, в които предложителят ще публикува търговото предложение и становището на СД на "Гамакабел" АД, относно придобиването и резултата от търговото предложение са в-к "Сега" и в-к "24 часа".

? В отправеното предложение, търговият предложител уведомява, че след изтичане на срока на търговото предложение и публикуване на резултатите от търга, ще поиска отписване на "Гамакабел" АД от регистъра на публичните дружества, воден от КФН, дори и да не е изпълнено условието на чл. 119, ал. 1, т. 1 и т. 2 от ЗППЦК, ако са налице хипотезите на чл. 119, ал. 1, т. 3 или 4 от ЗППЦК.

? Намерението на търговия предложител е дружеството да бъде стабилизирано в контекста на висок конкурентен натиск, като новият собственик има намерение да запази предмета на дейност и броя работни места в него.

Съгласно изискването на чл. 151, ал. 4 от ЗППЦК, СД на "Гамакабел" АД е представил полученото търгово предложение на разположение на служителите на дружеството в административната сграда на "Гамакабел" АД в гр. Смолян, бул. "Хан Аспарух" №1.

Към момента, КФН не е взела отношение по внесеното търгово предложение.

СД ще представи на Комисията за финансов надзор, търговите предложители и на служителите на "Гамакабел" АД или техните представители, становище съгласно разпоредбите на чл. 151, ал.5 от ЗППЦК относно търговото предложение по чл. 149, ал.1 във връзка с ал.2, 6 и 7 и чл. 149a от ЗППЦК, в законоустановения седемдневен срок от получаването му.

….

Гамакабел АД-Смолян представи тримесечен отчет за Трето тримесечие на 2014г.

……….

 

Вендрелл ЕООД отправи търгово предложение за Гамакабел АД

Дружеството е придобило над 90% от производителя на кабели

5.11.2014 Инвестор (4GA / GAMA)

Безкислородното медно жило е един от продуктите на дружеството. Снимка: Гамакабел

Вендрелл ЕООД достигнало дял от 90,012% в Гамакабел АД на 30 отковри 2014 г., от 0% преди това. Продавачи са Tradespot Invetments Ltd и Маренго Трейдинг ЕООД, реализирали съответно 48,04% и 41,97%, показват данни на Централен депозитар АД.

 

Тъй като Вендрелл ЕООД е надвърлило 90% от капитала на Гамакабел АД, гр. Смолян, е задължено в срок от 2 седмици да отправи търгово предложение към останалите акционери или да продаде част от акциите. Именно вариантът с търгово предложение е бил избран и то е отправено при цена от 0,701 лв. за акция, съобщи дружеството чрез БФБ-София.

 

Търговият предложител уведомява, че ще поиска отписване на Гамакабел АД от регистъра на публичните дружества, воден от КФН, ако са изпълнени съответните хипотези. Една от хипотезите е да придобие над 95% от акциите.

 

Големите прехвърляния на пакети не са сключени на регулиран пазар. Последната сделка с акции на Гамакабел АД на него е от 10 септември 2014 г. при цена от 0,7 лв., като касае 2 837 акции. В този ден има и друга сделка за 2 897 акции, или общо 5 734 акции, което е 0,48% от капитала на дружеството. Текущата пазарна капитализация на дружеството е 840 хил. лв.

 

Намерението на Вендрелл ЕООД е дружеството да бъде стабилизирано в контекста на висок конкурентен натиск, като новият собственик има намерение да запази предмета на дейност и броя работни места в него.

 

Финансовото състояние на Гамакабел АД има нужда от стабилизиране. Смолянският производител на кабели отчита загуба от 3,4 млн. лв. за деветмесечието на 2014 г., след отрицателен финансов резултат от 3,7 млн. лв. за същия период на миналата година.

 

Нетните приходи от продажби се увеличават с 4% на годишна база до 20,9 млн. лв. за деветмесечието на 2014 г. Собственият капитал е отрицателен в размер на 1,97 млн. лв. към 30 септември 2014 г. Задълженията към банки и небанкови финансови институции са за 35 млн. лв. и се увеличават с 3,4 млн. лв. от началото на годината.

 

Вендрелл ЕООД е създадено през 2008 г. Капиталът му е 6 хил. лв., а собственик е Вендрелл Анщалт Лихтенщайн Вадуц. В отчета за 2013 г. е записано че основният предмет на дейност е отдаване под наем на собствени недвижими имоти. Основните клиенти през 2013 г. са ПИБ АД и Касис България АД, а основните доставчици са Либеро ЕАД, Одит Консулт 99 ЕООД и Ценова Консулт ЕООД.

 

Приходите от обичайна дейност през 2013 г. са за 2,1 млн. лв., като това са приходи от наеми на дворно място и масивна сграда със седеметажно тяло, находящи се в гр. София, бул. Драган Цанков 37 и наем на двор и триетажна сграда (Битов комбинат) в с. Костенец на площад Констатнтин Костенечки 14, съгласно договори за отдаване на недвижими имоти с Първа инвестиционна банка АД.

 

Финансовият резултат за 2013 г. е печалба от 1,7 млн. лв. Дългосрочните активи на Вендрелл ЕООД са за 20,6 млн. лв., като от тях 10,8 млн. лв. са дялове на предприятия, инвестиционните имоти са за 5,94 млн. лв., а предоставените заеми за 3,8 млн. лв. Собственият капитал е 20,7 млн. лв., а пасивите са за 0,5 млн. лв.

………….

"Гамакабел" е с нов собственик и търгово предложение

5.11.2014 Капитал, Новият акционер "Вендрелл" притежава сградата, в която е централата на ПИБ

Производителят на кабели отчита ръст в приходите и намалена загуба през деветмесечието

Производителят на кабели "Гамакабел" вече има нов собственик и това е компанията, която притежава централата на Първа инвестиционна банка на столичния бул. "Драган Цанков", стана ясно от справки в Централния депозитар и Търговския регистър. В понеделник от "Гамакабел" обявиха, че от новия им собственик "Вендрелл" са отправили търгово предложение за изкупуване на останалите 9.99% от капитала. Офертата е за 0.701 лв. за една акция, като извън мажоритарния собственик са близо 120 хил. книжа. Комисията за финансов надзор все още не е дала становището си по предложението.

По закон, след като придобие над 90% от акциите на публична компания, новият собственик трябва да отправи търгово предложение.

 

Плановете на новия акционер

Новият собственик е заявил намерение да отпише компанията от Българската фондова борса, каза пред "Капитал Daily" изпълнителният директор на "Гамакабел" Нено Джеврев. Представителите на "Вендрелл" ще работят за стабилизирането на дружеството и нямат планове да променят дейността му или да съкращават персонал, обясни Джеврев.

 

Според бюлетина на Централния депозитар "Вендрелл" досега не е притежавал акции на смолянското дружество. Продавачи на пакетите са софийската "Маренго трейдинг" и Tradespot Investments, регистрирана на Британските Вирджински острови. Справка в Търговския регистър показва, че собственик на "Вендерлл" е "Вендерлл анщалт" – Люксембург, а управител е Станислава Георгиева. До април 2009 г. дружеството е било заложено в ПИБ заради кредит, но след това залогът е вдигнат. Докладът му за дейността за миналата година показва и други връзки с банката – основната му дейност е отдаване на имоти под наем, а двата му основни клиента са ПИБ и "Касис България". ПИБ е и основният кредитор на "Гамакабел".

 

Увеличен оборот

"Гамакабел" е намалил загубата си за деветмесечието при леко увеличение на приходите, показва отчетът на дружеството. В края на септември загубата е 3.37 млн. лв. при 3.7 млн. лв. година по-рано, показва отчетът на смолянския завод. В същото време приходите са нараснали с 4% до близо 21 млн. лв. Почти всички идват от продажби на продукция – и през тази, и през миналата година.

Малко по-голяма част от приходите идва от износ – 50.4%, при 49.6% от вътрешния пазар. Основните пазари зад граница са Германия и Финландия. От ръководството посочват, че през третото тримесечие има увеличение на поръчките спрямо април-юни на тази година. Освен това на годишна база за периода юли – септември приходите от реализирана продукция са се увеличили с 1.5 млн. лв., или 22% спрямо същото време на миналата година.

След приключването на преговорите с основните клиенти в Германия, е възможно да се планират и инвестиции в ново оборудване, каза Нено Джеврев. Доставките на кабели обикновено се договарят в края на годината. Основният пазар на компанията е Германия и тъй като клиентите им там са били засегнати от нестабилността в Украйна, това се е отразило и на българското дружество. "Надяваме се проблемите да бъдат изчистени", коментира Джеврев. За следващата година прогнозите са да има ръст на приходите.

 

"Гамакабел" има 34.88 млн. лв. банкови кредити, всички те са с падеж над 12 месеца. Компанията се финансира от Първа инвестиционна банка, където е заложено търговското предприятие за дълг от 18 млн. евро, показва справка в Търговския регистър.

Нов собственик цъфна в Гамакабал АД

Публикуване: 05.11.2014, 17:06

Двамата основни акционери в Гама кабел АД са продали участието си в дружеството, става ясно от уведомление от емитента.

Акционерът Маренго трейдинг ЕООД е продал своите 516 494 броя акции, представляващи 43.04% от капитала на Гама щабел АД.

Същото е направил и другият акционер TRADESPOT INVESTMENTS LTD., продавайки своите 576 494 броя акции или 48.04% от уставния капитал на емитента.

След извършените сделки, и двете дружества не притежават вече акции от Гама кабел АД.

Купувач на двата пакета е Вендрелл ЕООД, който притежава в момента 1 080 148 броя акции от Гама кабел АД, представляващи 90.01% от капитала. Разликата от 12 840 бр. акции, засега не е ясно при кого са отишли.

 

Съгласно ЗППЦК "Вендрелл" ЕООД е отправил търгово предложение към останалите акционери в "Гамакабел" АД. То вече е регистрирано в КФН на 3.11.2014 г.

 

Обект на търговото предложение са 119 852 броя акции с право на глас, представляващи 9.99 % от капитала и от гласовете в Общото събрание на "Гамакабел" АД. Инвестиционен посредник, упълномощен от търговите предложители е "Първа финансова брокерска къща" ООД. Предлаганата цена на една акция е в размер на 0.701 лв.

 

Срокът за приемане на търговото предложение е 28 (двадесет и осем) дни, считано от деня, следващ деня на публикуване на Търговото предложение в два централни ежедневника. Двата централни ежедневника, в които предложителят ще публикува търговото предложение и становището на СД на "Гамакабел" АД, относно придобиването и резултата от търговото предложение са в-к "Сега" и в-к "24 часа".

 

В отправеното предложение, търговият предложител уведомява, че след изтичане на срока на търговото предложение и публикуване на резултатите от търга, ще поиска отписване на "Гамакабел" АД от регистъра на публичните дружества, воден от КФН, дори и да не е изпълнено условието на чл. 119, ал. 1, т. 1 и т. 2 от ЗППЦК, ако са налице хипотезите на чл. 119, ал. 1, т. 3 или 4 от ЗППЦК.

 

Намерението на търговия предложител е дружеството да бъде стабилизирано в контекста на висок конкурентен натиск, като новият собственик има намерение да запази предмета на дейност и броя работни места в него. Съгласно изискването на чл. 151, ал. 4 от ЗППЦК, СД на "Гамакабел" АД е представил полученото търгово предложение на разположение на служителите на дружеството в административната сграда на "Гамакабел" АД в гр. Смолян, бул. "Хан Аспарух" №1.

 

Към момента, КФН не е взела отношение по внесеното търгово предложение.

 

СД ще представи на Комисията за финансов надзор, търговите предложители и на служителите на "Гамакабел" АД или техните представители, становище съгласно разпоредбите на чл. 151, ал.5 от ЗППЦК относно търговото предложение по чл. 149, ал.1 във връзка с ал.2, 6 и 7 и чл. 149a от ЗППЦК, в законоустановения седемдневен срок от получаването му.

 

..

Второ тримесечие 2014

Смолянското "Гамакабел" – специализирано предприятие за производство на кабели и проводници с приложение в телекомуникационната техника, електрониката и електротехниката, успява на намали загубата си през второто тримесечие до 1.154 млн. лева. Това е постигнато най-вече с увеличаване на нетните приходи и направените по-малко разходи по дейността си през тази година. Продуктите на дружеството се разделят на два основни вида – кабели и проводници, и меден валцдрат. И през второто тримесечие тя реализираше своята продукция в познатото ни съотношение от последните няколко години: на вътрешния пазар – относителен дял от 37.7%, и на външния – 62.3%, от изделията му. Основни клиенти за износ остават фирми от Германия, Финландия и Франция.

След най-високата в историята си загуба, отчетена през 2013 г., фирмата продължава да работи, макар и засегната от свиването на пазара и от големия спад на инвестициите в отраслите, които ползват кабели и проводници. Недостатъчното търсене на пазара пък е причина и за неравномерното натоварване на оборудването на завода. Особено голяма тежест върху крайния финансов резултат на фирмата имат финансовите разходи, които в по-голямата си част са лихви по банкови кредити.

И през второто тримесечие дружеството е било под контрола на "Маренго Трейдинг" ЕООД – София, което държи 43.04% от капитала, и TradespotInvestmentsLtdот Британските Вирджински острови – с 48.04% от акциите с право на глас.

……………..

КФН временно забрани търговото предложение към акционерите на Гамакабел

01 Декември 2014 15:14
На свое заседание от 27.11.2014г. КФН реши, че издава временна забрана за публикуване на търговото предложение от Вендрелл ЕООД за закупуване чрез инвестиционен посредник Първа финансова брокерска къща ООД на акции от капитала на Гамакабел АД, гр. Смолян, от останалите акционери на дружеството.

На 30 октомври 2014г. Вендрелл ЕООД придоби 90,012% дял в Гамакабел АД и бе задължено в срок от две седмици да отправи търгово предложение към останалите акционери или да продаде част от акциите си. От Вендрел са предпочели да отправят търгово предложение при цена от 0,701 лв. за акция. Търговият предложител уведомява, че ще поиска отписване на Гамакабел АД от регистъра на публичните дружества, воден от КФН, ако са изпълнени съответните хипотези. Една от хипотезите е да придобие над 95% от акциите.

Вендрелл ЕООД възнамерява да стабилизира смолянското предприятие, което e основано през 1997 г. и е един от основните производители на кабели и проводници в България. Новият собственик обяви, че ще запази предмета на дейност на Гамакабел, както и броя на работните места в него. Вендрелл ЕООД е създадено през 2008 г. като собственикът му е Вендрелл Анщалт Лихтенщайн Вадуц.

…………

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята на властта да се гласува само с машини?

Подкаст