Транспортна стачка блокира Атина

гърция атина парламент протест

Метрото в Атина няма да работи през уикенда, а автобусите, тролейбусите и електрическата железница ще спрат работа утре. Причината е стачка на профсъюзите в знак на протест срещу пакет закони, изготвени от правителството, пише в. "Катимерини", цитиран от БНТ.

Членовете на транспортните профсъюзи ще се съберат на митинг пред парламента в 17 часа в неделя. Синдикалните лидери ще се срещнат отново в понеделник, за да решат дали да предприемат следващи действия.

Едновременно с това, служителите на пристанищата в Пирея и Солун също ще прекъснат работа. Те протестират срещу плановете за приватизация на двете организации.

Вчера медиите съобщиха и за тридневна обща стачка на гръцките митничари до понеделник в знак на протест срещу новия пакет мерки на правителството, която ще затрудни трафика през граничните пунктове.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Притеснява ли ви рекордният за последните 10 години у нас бюджетен дефицит?

Подкаст