Бившият заместник-областен управител на Разград Бехчет Сюлейман осъди прокуратурата за вреди от незаконно обвинение. Окръжният съд в Разград призна частично гражданския иск в размер на 20 000 лева.
Радио Шумен припомня, че Бехчет Сюлейман претендираше за обезщетение в размер на 45 000 лв. за нанесени неимуществени вреди и 1500 лв. имуществени вреди, тъй като е бил оправдан по повдигнатите му обвинения. Сюлейман беше обвинен за ремонти на молитвени домове със средства за преодоляване на природни бедствия, каквито не е имало на територията на областта на 19 март 2009 г., с което държавата е ощетена с 512 762 лева. Подсъдими бяха ексобластният управител Наско Анастасов и още седем души.
В края на март тази година Върховният касационен съд остави в сила условната присъда на Анастасов и прекрати касационното производство по обвиненията срещу заместник областния управител Бехчет Сюлейман.










