Московски открива диспечерския център на жп линията Пловдив – Свиленград

Migration Image

Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски ще открие Главния диспечерски център на жп линията Пловдив ndash; Свиленград.

По време на събитието ще бъде направена демонстрация на съоръженията и системите в Центъра за безрисково и безопасно управление на движението на влаковете в този участък и минимизиране на възможностите за човешка грешка.

Дейностите са част от проекта ldquo;Електрификация и реконструкция на железопътната линия Пловдив ndash; Свиленград ndash; турска/гръцка границиrdquo;. Стойността на договорите за системата е euro; 38 615 986,66, а финансирането е по програма ИСПА. Изпълнител на проектирането и изграждането на системите за сигнализация и комуникация на жп трасето е консорциум bdquo;Талес ndash; Алкател-Лусентrdquo;.

В Главния диспечерски център е изградена система и са монтирани съоръжения за централизирано управление на влаковете по изграждащата се жп линия на проекта. Системата обхваща център за визуализация, контрол на движението и на съоръженията по осигурителна техника за цялата линия. Завършени са системите за сигнализация и телекомуникация, така че те позволяват по железния път да се движат влакове с максимална проектна скорост 160км/час. При проектирането и извършването на дейностите основната цел и приоритетна задача е гарантирането на възможно най-безопасното функциониране на железния път без риск за безопасността на пътниците.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че институциите реагират достатъчно ефективно на сигнали за незаконни строежи?

Подкаст