bdquo;Държавата няма как да отстъпи пред исканията на полицаите за увеличение на заплатите им, защото тя е на всичкиrdquo;. Това заяви пред журналисти в Пловдив премиерът Бойко Борисов по повод полицейските протести, които продължават вече два дни с искане за повишаване на трудовото им възнаграждение. Първоначално те настояваха за 25 на сто повече, но днес част от протестиращите заявиха, че са съгласни на 11 процентно увеличение, което да покрие инфлацията.
bdquo;Усилията на кабинета са насочени към увеличаване на доходите на учители, лекари и пенсиите, след което при първа възможност ще бъдат вдигнати заплатите на служителите в МВРldquo;, увери премиерът. Той допълни, че държави, които са си позволили подобно увеличение, са банкрутирали, като например Испания и Гърция.
bdquo;С цялата си обич и уважение към полицаите им казвам, че при първа възможност ще се увеличат заплатите им, но не може да направим това сега, защото ще застрашим финансовата стабилност на странатаrdquo;, аргументира се Борисов. По думите му ако сега те получат исканото увеличение, до две години няма да има пари нито за заплати, нито за пенсии.
Премиерът обеща още, че всеки един лев, спестен от правителството през 2013 година, ще бъде даден за увеличение на доходите.










