Прокуратурата поиска отвод на съда по делото срещу Цветан Цветанов

Migration Image

Софийска градска прокуратура поиска отвод на съда, заради публикацията във в. Преса, че съдията по делото Димитрина Ангелова е била в близки отношения с адвоката на Цветанов Менко Менков.

И най-малката капка съмнение трябва да бъде изключена, аргументираха се обвинителите. Те цитираха европейския правилник и изтъкнаха, че делото е с голям обществен интерес.

Адвокат Менко Менков показа искови молби срещу вестниците Преса, България Днес и Уикенд, които според него са тиражирали клевети за връзката му със съдия Ангелова. Всяко едно дело е с иск за по 50 000 лв.

Делото срещу бившия вътрешен министър Цветан Цветанов е за осуетяване на наказателно преследване срещу Орлин Тодоров, бивш шеф на РЗБОП-Велико Търново. Обвинението срещу Цветанов беше повдигнато преди повече от три месеца.

Случаят е от 2009 г., когато наблюдаващият прокурор от Окръжната прокуратура във Велико Търново поискал разрешение от съда за използване на специални разузнавателни средства срещу Тодоров и го получил от председателя на окръжния съд в града. Цветанов обаче шест пъти написал НЕ!!! на исканията на държавното обвинение за прилагане на СРС спрямо Тодоров.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Случаят "Баба Алино" ще ни направи ли по-предпазливи, когато купуваме имот?

Подкаст