Голямо количество безакцизни цигари са задържани в хода на продължаващата специализирана полицейска операция White Mercury, в рамките на която се осъществяват засилени проверки с цел предотвратяване на контрабандата на акцизни стоки.
Вчера, в 15.00 часа, в рамките на спецакцията, в района на ГКПП – Кулата екипът по противодействие на контрабандата, нарушенията и престъпленията, свързани с ДДС, селектирал за контрол пристигнал за влизане в страната товарен автомобил Фиат , управляван от 47-годишния благоевградчанин М.С.
При последвалата съвместна проверка от служители на ГПУ – Петрич и Агенция Митници, в изграден между предните и задните седалки тайник в пода на автомобила, са открити общо 87 000 къса цигари /4350 кутии/ от различни марки без акцизен бандерол
Контрабандната стока е иззета от служители на Митница Югозападна. Товарният автомобил се намира на съхранение на Митнически терминал – Кулата. По случая е уведомена Окръжна прокуратура – Благоевград, образувано е досъдебно производство.









