Чуждестранни медии се запознаха с красотите на Витоша

Migration Image

Дирекцията на природен парк Витоша към Изпълнителна агенция по горите организира туристическа обиколка за журналисти от Великобритания и Ирландия с цел популяризиране на красотите на парка извън пределите на България.

Опознавателният тур се проведе на 15 ноември 2013 г., петък, като на гостите бяха показани някои от забележителностите – музеят на мечката, м. Дендрариума, алеята за незрящи, м. Златни мостове и Детският екостационар Бели брези. В рамките на събитието беше направена презентация на дейността на парка и изпълняваните проекти с финансиране по ОП Околна среда 2007 – 2013 г. .

Кореспонденти на международни медии са в страната по проект на Министерство на икономиката, енергетиката и туризма: Организиране на тематични журналистически турове за представители на чуждестранни медии. Основната цел на проекта е да се стимулира интересът на туристите към културни забележителности, археологически открития, ЮНЕСКО обекти, занаяти и обичаи, гурме и вино, голф, СПА и уелнес, морски и зимен туризъм, еко, селски и приключенски туризъм, както и периодично разпространяване на изчерпателна информация за туристическите продукти и възможности за практикуване на разнообразни форми на туризъм в България. В туровете ще се включат журналисти от Индия, Япония, Скандинавия и Финландия, Великобритания, Ирландия, Германия, Австрия, Франция, Бенелюкс, Сърбия, Чехия, Русия, Украйна, ОНД.

nbsp;

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Къде планирате да прекарате лятната си почивка това лято - на българското черноморие или в чужбина?

Подкаст