Ремонтът на 28.5 метра от АМ „Тракия“ ще струва 300 000 лева

Три са отворените оферти по обществената поръчка за избор на изпълнител за проектиране, упражняване на авторски надзор и строителство (инженеринг) на селскостопанския подлез при км 20+500 на АМ „Тракия“ в посока Бургас. 

Става въпрос за мостово съоръжение с дължина 28.5 метра, което е в експлоатация от 1978 година.

Прогнозната стойност на поръчката е 300 000 лв. без ДДС. Срокът за изпълнение на проектантските работи е 60 дни в два междинни етапа и 120 дни за извършване на ремонтно-възстановителните дейности.

Това посочват от Агенция „Пътна инфраструктура“, като уточняват, че подадени оферти са от:

  • „АВТОМАГИСТРАЛИ“ ЕАД;
  • „ОРС – ИНФРАСТРУКТУРА“ ООД;
  • „ПАРСЕК ГРУП“ ЕООД; 

Целта на обществената поръчка е изготвяне на технически проект за необходимите строително-монтажни дейности и изпълнение на ремонта.

В участък от платното за Бургас пътната плоча е с нарушена хидроизолация, а по настилката и при двете фуги се наблюдават пукнатини.

Поради недоброто състояние на съоръжението още от края на февруари 2023 г. движението в посока Бургас при 20-ти км се осъществява само в изпреварващата лента. 

В дните с интензивен трафик – в края на работната седмица и при почивни дни, се ограничава преминаването на товарните превозни средства над 12 тона в участъка от 5-ти до 23-ти км на автомагистралата в посока Бургас. Това се прави с цел повишаване безопасността на движение на леките автомобили.

За тежкотоварните камиони е осигурен обходен маршрут по път I-8 София – Пловдив. Те се отбиват при 5-ти км в посока Бургас на АМ „Тракия“ по пътната връзка с първокласния път и се връщат на магистралата през пътен възел „Вакарел“ – при 23-ти км на АМ „Тракия“. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст