В момента няма участие на „Вагнер“ в бойни действия, смята Пентагонът

вагнер

Не съществува възможност „Вагнер“ да продължи да съществува в сегашния си вид, заяви Путин

Не се наблюдава значително участие на руската частна военна компания „Вагнер“ в бойни действия в Украйна, заяви Пентагонът близо три седмици след бунта на наемниците в Русия, предаде Ройтерс. 

„На този етап не наблюдаваме никакво значително участие на силите на „Вагнер“ в бойните операции в Украйна“, каза говорителят на Пентагона ген. Патрик Райдър.

Наемници от „Вагнер“ водеха едни от най-ожесточените и кръвопролитни сражения в хода на руската инвазия в Украйна. Но след бунта от 23-24 юни те получиха възможността да се присъединят към ръководителя си Евгений Пригожин, който бе изпратен в изгнание в Беларус, да станат част от редовната армия или да се върнат у дома, припомня Ройтерс. В сряда руското министерство на отбраната каза, че частната военна компания почти е завършила процеса на предаване на въоръжението си на редовната армия.

Руският президент Владимир Путин заяви в интервю за в. „Комерсант“, което беше публикувано на сайта на изданието тази вечер, че не съществува възможност „Вагнер“ да продължи да съществува в сегашния си вид, допълва Ройтерс.

„Няма закон за частните военни организации. „Вагнер“ просто не съществува“, каза руският президент.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст