„Епъл“ възнамерява да пусне нови лаптопи с по-мощния чип М3

епъл чатджипити

Американската мултинационална корпорация за производство и продажба на потребителска електроника, компютърен софтуер и персонални компютри „Епъл“ (Apple) работи върху актуализирани компютри Mac mini и MacBook Pro, базирани на новия чип Apple M3, които се очаква да бъдат представени не по-рано от средата на 2024 г., съобщава Bloomberg.

Докато Mac mini PC ще получи базовия Apple M3 чип, лаптопите MacBook Pro 14 и 16 ще бъдат оборудвани с по-мощните M3 Pro и M3 Max.

Според журналиста от Bloomberg Марк Гърман, Mac mini не е приоритетен продукт за Apple и се актуализира на всеки няколко години. Предишният Mac mini с чипа Apple M1 беше представен през 2020 г., а базираният на M2 – в началото на 2023 година. 

Така новият компютър се очаква едва до края на 2024 г., а лаптопите от своя страна може да се появят още в средата на следващата година.

Миналата седмица Гурман обяви, че първите устройства на Apple, базирани на чипа M3, ще бъдат MacBook Air, MacBook Pro 13 и iMac 24, за които се говори, че ще бъдат представени през октомври 2023 година. Apple M3 ще се произвежда по 3nm технология, която ще увеличи производителността и енергийната ефективност на чипа в сравнение с предшественика му.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст