Броят на жертвите на силните земетресения в Афганистан надхвърли 2000, заявиха днес талибанските власти, цитирани от Ройтерс. Това е най-скорошната информация за броя на жертвите. По-рано тази сутрин говорител на Червения полумесец съобщи за 500 жертви, а снощи бе съобщено само за 16 загинали, посочва БТА.
Земетресенията разтърсиха район, който се намира на 35 км северозападно от град Херат, като според Геологическия институт на САЩ един от земните трусове е бил с магнитуд 6,3.
Молла Джанан Сайек, говорител на талибанското министерство за справяне с извънредните ситуации, каза пред Ройтерс, че вследствие на земетресенията са загинали 2053 души и 9240 са били ранени. Освен това са нанесени щети или са напълно разрушени 1329 жилища.
Телата на над 200 загинали са докарани в различни болници обяви представител на здравните власти на Херат, като отбеляза, че по-голямата част от тях са жени и деца.














