Създават национално междуведомствено звено заради изборите 2 в 1

ЦИК с абсурди условия за изборите във Варна, иска още 2000 човека от раз в секционните комисии

Изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов, служебният министър на вътрешните работи Калин Стоянов и председателят на Държавна агенция „Национална сигурност“ Пламен Тончев подписаха съвместна заповед за създаване на Национално междуведомствено звено във връзка с изборите за Европейски парламент и за 50-ото Народно събрание.

Със заповедта се създава Национално междуведомствено звено, което се ръководи от Елена Каракашева, заместник главен прокурор при Върховна прокуратура. В звеното участват прокурори от ВП, и.ф. главен секретар на МВР главен комисар Димитър Кангалджиев, директорът на ГДНП-МВР – главен комисар Атанас Илков, заместник председател на ДАНС и др.

Целта на създаденото звено е да координира дейността на ПРБ, МВР и ДАНС за ефективно взаимодействие на институциите от деня на откриване на предизборната кампания, в самия изборен ден и ще приключи работата си до 30 дни след официалното обявяване от Централната избирателна комисия на окончателните резултати от изборите.

Звеното ще обменя информация с ЦИК, с областните междуведомствени звена в страната и ще извършва анализ и обобщение на получените данни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Ако от съседите ви се чува обезпокояващ шум, ще се обадите ли на 112?

Подкаст