Депутатите си разпределиха местата в пленарната зала на новия парламент

Разпределиха местата в пленарната зала на новия парламент

Депутатите си разпределиха местата в пленарната зала на новия парламент. Първото заседание на 51-вото Народно събрание ще се проведе в понеделник. Днес част от депутатите се събраха, за да разделят както местата си в залата, така и стаите на формациите. Обсъждането продължи повече от три часа.

Разпределението е съобразено с броя на депутатите във всяка партия и с необходимостта от оптимална координация по време на пленарните заседания.

От графиката на NOVA се вижда, че централно място в залата заемат представителите на партия „ДПС – Ново начало“, заобиколени от представителите на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ. От БСП традиционно са най-вляво. ИТН и „Възраждане“ са вдясно. Представителите на новата партия в парламента – МЕЧ, ще седят в дъното на залата.

image 902

Няма информации политическите формации да са обсъждали кой ще бъде председател на парламента.

След изборите на 27 октомври ГЕРБ – СДС имат 69 депутати, ПП – ДБ – 37, „Възраждане” – 35, „ДПС-Ново начало“ – 30, „БСП – Обединена левица“ – 20, „Алианс за права и свободи“ – 19, ИТН – 18 и МЕЧ – 12 места в парламента.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Ако от съседите ви се чува обезпокояващ шум, ще се обадите ли на 112?

Подкаст