Още трима от пострадалите при пожара в Кочани са изписани от „Пирогов“

Над 80 души, пострадали от поледици, са потърсили помощ в "Пирогов"

Днес (2 май) от университетската спешна болница „Пирогов“ бяха изписани още трима от най-тежко пострадалите при пожара в Кочани, Република Северна Македония, съобщават от лечебното заведение. С тях броят на успешно спасените става седем. Към момента в болницата остава за лечение осмият най-тежко пострадал, който е младеж на 21 години, уточняват от болницата.

Тримата изписани младежи са на възраст между 16 и 19 години. Както и при останалите четири техни сънародници, изписани на 7 април, екипите се бориха денонощно за живота им. 21-годишният пострадал, който продължава да е пациент на „Пирогов“ е в стабилно състояние и остава за лечение в клиниката.

„Всички пострадали преминаха близо 30 сложни операции и по над 240 по-леки такива”, обясни проф. Мая Аргирова – началник на Клиника по изгаряне и пластично-възстановителна хирургия в „Пирогов“.

На 16 март в университетската спешна болница „Пирогов“ бяха транспортирани 8 пострадали при тежкия инцидент в менте дискотека в град Кочани. В екипa, който транспортираше пострадалите участва и пироговският реаниматор д-р Кирил Пенчев.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Увеличението на цените през последните месеци създава ли финансови затруднения за вас?

Подкаст