Националната конференция на „Има такъв народ“ избира ръководство на партията

Слави Трифонов с първи коментар за изборните резултати

Националната конференция на „Има такъв народ“ се събира на заседание, на което се очаква делегатите да преизберат Слави Трифонов за партиен лидер. Предвиденият дневен ред включва още приемане на нов устав, както и избор на Изпълнителен съвет и арбитражно-контролна комисия по предложение на председателя.

За участие в работата на Националната конференция са поканени членовете на Изпълнителния съвет на политическата сила, областните координатори, народните представители от парламентарната група, кметовете на общини, евродепутати от партията.

Представители от партията на Трифонов твърдят, че заседанието е формално и ще бъдат потвърдени досегашните органи на „Има такъв народ“, а уставът няма да бъде изменян.

Конференцията ще започне в 14.00 ч. и ще бъде закрита за медиите.

Първоначално заседанието на формацията трябваше да бъде на 18 януари т.г., но поради преговорите за правителство, конференцията беше отложена. Тогава заместник-председателят на парламентарната група на „Има такъв народ“ Станислав Балабанов обясни пред медиите, че те са партия от лидерски тип и докато Слави Трифонов има интерес да се занимава с политика, тя ще съществува. На въпрос дали Трифонов отново ще е председател на партията, Балабанов заяви: „Категорично да.“

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Притеснява ли ви рекордният за последните 10 години у нас бюджетен дефицит?

Подкаст