Правителството ще обсъди касовото изпълнение на бюджета за първото тримесечие на годината

Несебър няма да отпадне от списъка на ЮНЕСКО за материалното културно наследство, увери министър Бачев

На редовното си заседание правителството ще разгледа доклад за касовото изпълнение на бюджета и основните параметри на консолидираната фискална програма за първото тримесечие на 2025 година.

Сред останалите точки в дневния ред са годишният отчет за дейността на Държавен фонд „Земеделие“ и Разплащателната агенция за 2024 година, както и предложение за освобождаване на областния управител на Добрич. Очаква се кабинетът да одобри и ново споразумение за изменение на договора между Министерството на здравеопазването и Александровска болница, свързано с отпускането на заем за покриване на просрочени задължения.

През декември 2023 година вече бе прието изменение на условията по заема, като размерът му беше коригиран от 35 млн. лева на 33,44 млн. лева, с актуализиран погасителен план, съобразен с реално усвоените средства.

На фона на това, Министерството на здравеопазването съобщи през октомври 2024-та, че общите задължения на държавните болници възлизат на над 639 млн. лева, от които над 46 млн. лева са просрочени. Данните са към 30 юни миналата година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Увеличението на цените през последните месеци създава ли финансови затруднения за вас?

Подкаст