С прочутия си вкус към лукса мафиотският бос Ал Капоне е притежавал джобен часовник, който да отговаря на неговия бляскав начин на живот. Платиненият часовник с диаманти от Patek Philippe ще бъде пуснат на търг „Important Watches“ в Sotheby’s през следващия месец.

Аукционът за часовници ще предложи съкровищница от ултраредки и трофейни модели на Patek Philippe на 10 юни. Часовникът е без ключ и датира от около 1919 година. Според семейството на Капоне не е ясно откъде е купен часовникът, но Sotheby’s посочва, че той е заменил оригиналния му корпус с ръчно изработен платинен. Циферблатът, който е видимо остарял, включва цифри в стил Breguet и автентичен за периода „дълъг подпис“. Минутната стрелка липсва.

Но това може да се компенсира от гърба на корпуса. Именно там Капоне е решил да добави характерния блясък на часовника, изписвайки инициалите си с 90 диаманта с единично шлифоване. Очаква се джобният часовник да достигне цена между 80 000 и 160 000 долара.













