Три дни след оставката на Джевдет Чакъров още един депутат от „Демокрация, права и свободи – ДПС“ се появи на снимка с лидера на „Ново начало“ Делян Пеевски. Става дума за Ваня Василева, която до неотдавна присъстваше на всички заседания с хората около почетния председател на движението. Преди минути в пленарната зала бе съобщено, че Василева напуска парламентарната група на „Демокрация, права и свободи“ – ДПС и така тя намалява до 16 депутати.
От съобщението, разпространено от „Ново начало“, се разбира единствено, че Делян Пеевски е възложил на Василева и на Цветан Енчев, който е депутат от групата му, да обсъждат развитието на Видин в духа на стратегията за „Ново начало за развитие на региона“.
Депутатите от групата на „Демокрация, права и свободи“ – ДПС изглеждаха меко казано изненадани от нейното решение и очевидно не са били предварително уведомени за него.












