Експлозии, довели до срутване на два моста в граничещи с Украйна руски области, бяха определени от руските власти като „терористични актове“. Инцидентите са станали в Брянска и Курска област късно в събота и рано в неделя, като при тях са загинали седем души, а най-малко 71 са ранени, предаде АФП.
В Брянска област взрив е срутил мост над жп линия, вследствие на което пътнически влак, пътуващ към Москва, е дерайлирал. Загиналите са потвърдени от губернатора на областта Александър Богомаз. В социалните мрежи се появиха видеа от мястото на инцидента, на които се виждат спасителни екипи и се чуват писъци.
Часове по-късно, в Курска област, друг железопътен мост е бил взривен, причинявайки дерайлиране на товарен влак и нараняване на машиниста. От Руските железници съобщиха и за повреда на още един участък от жп линията в Брянска област, където няма движение на влакове, но няма и пострадали.
Следственият комитет на Русия е започнал разследване, като говорителка на институцията потвърди, че действията се разглеждат като „терористични актове“, но не бяха посочени конкретни извършители.
Депутатът от управляващата партия Андрей Клишас обвини Украйна, наричайки я „терористичен анклав“.
Кремъл съобщи, че президентът Владимир Путин е бил информиран за случилото се още през нощта.












