Ердоган към иранския президент: Турция е готова да посредничи за ядрените преговори

реджеп ердоган

В телефонен разговор с иранския президент Месуд Пезешкиан турският му колега Реджеп Ердоган е изразил готовността на Турция да „положи усилия, чрез които да улесни възобновяването на ядрените преговори“. Новината бе разпространена от БТА, позоваваща се на Дирекцията по комуникациите към турското президентство.

По време на разговора двамата са обсъдили широк кръг от теми, включително международната обстановка, напрегнатата ситуация в Близкия изток и размяната на удари между Иран и Израел.

Ердоган е акцентирал върху ключовото значение, което Турция отдава на мира и стабилността в региона. Този жест на Анкара може да се тълкува като опит за засилване на дипломатическата роля на страната в един сложен геополитически контекст.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Притеснява ли ви рекордният за последните 10 години у нас бюджетен дефицит?

Подкаст