Премиерът Петков се срещна с еврокомисар Вархеи

Кирил Петков и Оливер Вархеи

Министър-председателят Кирил Петков проведе работна среща с европейския комисар по съседство и разширяване Оливер Вархеи. В Министерския съвет двамата обсъдиха актуални въпроси от европейския дневен ред. Европейската политика в региона на Югоизточна Европа и войната в Украйна също бяха сред темите, дискутирани на срещата.

В рамките на разговора премиерът Кирил Петков посочи, че България и занапред ще продължава да има активна роля за стабилността и просперитета в Югоизточна Европа.

Kомисарят по въпросите на съседството и разширяването е на кратко работно посещение в България. Програмата му в София включва срещи с президента Румен Радев, министър-председателя Кирил Петков и министъра на външните работи Теодора Генчовска. 

Визитата на Вархеи е поредна за последните месеци.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст