В „Нафтогаз“ не изключват ново дело с „Газпром“ за плащанията за транзит

природен газ

В украинската компания „Нафтогаз“ се разглежда и е напълно вероятно да има ново съдебно дело с руския „Газпром“ относно транзита на природен  газа. Това съобщава Sky News като се позовава на председателя на управителния съвет на държавната компания за добив, транспортиране и преработка на нефт и природен газ на Украйна Юрий Витренко.

А по-нататък съдебното дело може да стигне и до арбитраж, допуска Витренко.

Подробности по бъдещия съдебен процес засега не се съобщават.

В рамките на транзитния договор между  „Газпром“ и Украйна за 2022 година се предвижда нагнетяването на 40 млрд. куб м природен газ. Според този документ руската компания може всеки ден да резервира по 109.6 млн. куб. метра. При това Украйна трябва да предоставя на „Газпром“ мощности за изпомпване.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст